MÔŽE EXISTOVAŤ ŽIVOT PO RAKOVINE?

Počas terapie zameranej na liečbu rakoviny musí brať lekár ohľad aj na život, ktorý nasleduje po ukončení liečby a na kvalitu života. U mladších pacientov je súčasťou terapie aj fakt, aby sa podľa ich možnosti zachovala ich plodnosť, aby bola pre nich zabezpečená možnosť mať neskôr dieťa.

3D medical background with Covid 19 virus cells and male figure

Nielen tí, ktorí plánujú rodičovstvo, ale každý pacient chorí na rakovinu si kladie otázky, prečo som ochorel, zdedia predispozíciu na vznik nádorového ochorenia aj moje deti? Genetické poruchy spôsobujúce vznik nádorov môžu pochádzať nielen od rodičov, môžu to byť aj získané poškodenia, pri posudzovaní dilemy ohľadom ich dedičnosti. Nestačí skúmať iba gény, treba sledovať aj formu života rodiny.

Pri niektorých druhoch nádorov bolo dokázané, že je väčšie riziko vzniku u tých, u ktorých ochorel blízky príbuzný, obzvlášť v mladom veku, na nádorové ochorenie. Napriek tomu, podľa súčasných vedomostí možno dokázateľne spájať iba 8-10% takýchto ochorení s dedičnosťou. Rakovinu spôsobujú s oveľa vyššou pravdepodobnosťou génové poruchy „získané” počas života. Riziko vzniku génových poškodení s vekom stúpa: fajčenie, znečistené ovzdušie, slnečné žiarenie či mastné jedlá, obezita, nedostatok fizického pohybu, nepretržitý stav napätia, sú všetko faktory, ktoré prispievajú k zraniteľnosti organizmu. Škodlivé látky pozmeňujú funkcie niektorých bielkovín a enzýmov a dlhodobo to môže viesť ku vzniku nádorového bujnenia. Dedičnosťou získame nábeh na ochorenie, ale životný štýl zohráva oveľa dôležitejšiu úlohu pri vzniku rakoviny. Sú prípady, keď u príbuzných vznikajú rovnaké ochorenia nie z genetických príčin, ale z v dôsledku zhodného životného štýlu.

Ak ste aj Vy podstúpili alebo podstupujete liečbu rakoviny, či máte predispozíciu na vznik tohto ochorenia, doporučujeme Vám náš klinicky testovaný PODKOVIČNÍK MIX, alebo jeho inovatívnu verziu PD MIX. Extrakty z medicinálnych húb pomáhajú už viac ako 4 tisíc rokov. Radi pomôžeme aj Vám.

 

 

facebooktwittergoogle_plusmailby feather