K vzniku rakoviny pľúc môže dôjsť v dôsledku súčinnosti viacerých faktorov, ako napr. chemické látky, vírusové infekcie, mechanické vplyvy, rádioaktívne alebo silné ultrafialové žiarenie a dedičné genetické chyby. Najväčším rizikovým faktorom je fajčenie, ktoré výrazne zvyšuje možnosť vzniku rakoviny pľúc.
Príznaky nádoru pľúc môžu zahŕňať bolesť na hrudníku, chrapot, krvavé spútum, bolesť chrbta, sipot a chronický kašeľ. Po diagnostikovaní môže byť liečba vykonaná niekoľkými spôsobmi, v závislosti od štádia nádoru. Možnosti liečby zahŕňajú chirurgické odstránenie, chemoterapiu, radiačnú terapiu a v niektorých prípadoch aj cielenú protinádorovú liečbu.
Rakovina pľuc sa delí na dve hlavné skupiny: malobunkový karcinóm pľúc a nemalobunkový karcinóm pľúc. Malobunkový karcinóm pľúc predstavuje približne 20 % všetkých prípadov rakoviny pľúc, zatiaľ čo nemalobunkový karcinóm pľúc predstavuje približne 80 % prípadov.
ZDROJ: www.pixabay.com
V prípade malobunkového karcinómu pľúc sa často používa chemoterapia, zatiaľ čo v prípade nemalobunkových nádorov môže byť chirurgické odstránenie často úspešné v prvých troch štádiách.
Typy nádorov sa líšia nielen štruktúrou tkaniva, ale aj správaním a spôsobom šírenia.
Existujú však aj alternatívne možnosti, ktoré pomáhajú ako pri onkologických ochoreniach, tak aj pri protinádorových terapiách. Výťažky z medicinálny húb v prípravkoch PODKOVIČNÍK MIX a PD MIX sa osvedčili ako účinné aj pri uvedenej diagnóze.
Presvečte sa aj Vy o ich pozitívnych mechanizmoch účinku na rakovinu a nedajte šancu chorobe.